כיצד תדעי שהטיפול הקוסמטי שאת מקבלת הוא בטיחותי?

כל אחד חייב לדעת – א-ב של בטיחות בטיפולים קוסמטיים

טיפולים קוסמטיים וקוסמטיקה הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו; אפשר להגדיל, להקטין ולעבות איברים; למרוט ולתלוש שיערות; למרוח, להזריק ולשדר חומרים לגוף ולעור; להקרין אותו בלייזר ובפוטו תרפיה לסוגיה. אין סוף לאפשרויות וכולנו עושים לפחות דבר אחד מכל אלו.

גם אם את חדשה אצל הקוסמטיקאית שלך וגם אם אתן כבר מכירות שנים, אל תתביישי לשאול את כל השאלות כדי שתדעי שאת במקום השומר על כללי בטיחות. את הלקוחה ואין סיבה שפגעי או תינזקי כתוצאה מרשלנות!

להלן כמה נקודות חשובות בנוגע לבטיחות במרפאות ומכונים קוסמטיים:

רישום במשרד הבריאות - קודם כל חשוב שתדעי שכל מרפאה המבצעת פעולות של כירורגיה קטנה ובינונית, הכוללת הרדמה כללית קצרה, חייבת ברישום כמרפאה במשרד הבריאות. צריך להיות לה פיקוח של משרד הבריאות.

שקיפות - כל מרפאה כזו חייבת לספק מידע מלא ונכון על מומחיותם של הרופאים העובדים בה. סביר להניח שלא ינדבו לכם את המידע, כך שאל תהססו לבקש!

מכונים העוסקים בתחום טיפולי אנטי-אייג'ינג אינם חייבים רישום על פי התקנות ומשרד הבריאות אינו מפקח על פעילותן. זה אומר שאין פיקוח על שיטות הטיפול והתכשירים.

לכן יש חשיבות עליונה לכך שאתם תקפידו על בטיחות ותבקשו את אותו מידע שיבטיח לכם שקיפות מלאה.

גם מרפאות ומכונים העוסקים בתחומים טיפולים בעור, טיפולים בכאב וטיפולים להסרת שיער אינם טעוני רישום. במשרד הבריאות מתקבלות לעתים תלונות הנוגעות לטיפול רשלני, חוסר יעילות הטיפול, על אי-מתן מידע מלא ונכון בנוגע ליעילות הטיפול ובנוגע למומחיותם המקצועית של הרופאים המטפלים.

כמו בסעיף הקודם, גם במכונים כאלו, האחריות המלאה לשמירת בטיחות היא עליכם. תוכלו אולי להתלונן במשרד הבריאות, אבל זה כבר יהיה מאוחר מדי. 

לסיכום, אם אתם הולכים לטיפול במכון קוסמטי שחייב רישום או שלא, אתם חייבים להקפיד לקבל את כל המידע והפרטים הנחוצים כדי לדעת האם הטיפול שאתם עומדים לעבור הוא בטיחותי או לא.

אתם חייבים לדעת האם האדם שעומד לטפל בכם הוא מומחה בתחומו ויש לו את כל התעודות והניסיון הרלוונטי וגם לבקש הוכחות ליעילות הטיפול. אם לא תשמרו על כללי בטיחות הכרחיים אלו, יש סיכוי שתצטערו. מאוד.


בטיחות - בכל מקום | בטיחות רפואית - מקרי רשלנות רפואית | אביזרי בטיחות | תאונת עבודה של טכנאי טלפונים